Sprawdź, jakie zwierzęta na literę H warto znać!

Kontynuujemy naszą serię na temat zwierząt, których nazwy zaczynają się na określoną literę. Dziś czas na zwierzęta na literę H. Po co tworzymy taki spis? To bardzo proste – po to, by łatwiej było Ci grać i przede wszystkim wygrywać w państwa miasta. Dowiedz się jakie ssaki, ptaki, gady i ryby mają nazwy zaczynające się od litery H!

Zwierzę na H – ssaki

Oto lista najpopularniejszych ssaków, których nazwy zaczynają się od litery H:

– hipopotam – to zwierzę zna każde dziecko i każdy dorosły, jest to potężny ssak parzystokopytny występujący w Afryce

– hiena – kotokształtny ssak drapieżny, którego region występowania to przede wszystkim Afryka na południe od Sahary, a także Azja Mniejsza

– husky syberyjski – popularny pies zaprzęgowy, którego coraz częściej można spotkać nie tylko za kołem podbiegunowym, ale również na europejskich ulicach.

Zwierzę na H – gady

Czy wiesz, że wśród zwierząt na literę H występują też gady? Oto przykłady!

– hatteria – rodzaj rzadko występującego gada przypominającego wyglądem jaszczurkę, który zamieszkuje rejony Nowej Zelandii

– hardun – gatunek jaszczurki zaliczany do rodziny agam, długość ciała harduna nie przekracza zwykle 40 cm

 heloderma arizońska – rodzaj jadowitej jaszczurki występującej w Ameryce Północnej, głównie w Stanach Zjednoczonych i Meksyku.

Zwierzę na H – ptaki

Zastanawiasz się, jakie ptaki na literę H warto znać? Oto one:

 hełmiatka zwyczajna – gatunek wędrownego ptaka wodnego zimującego w okolicach Morza Śródziemnego

 harpia wielka – duży ptak drapieżny zamieszkujący rejon od Meksyku do Argentyny, należy do rodziny jastrzębiowatych.

Zwierzę na H – ryby

Wśród ryb na literę H warto wymienić takie gatunki jak:

 halibut atlantycki – największy gatunek z rodziny ryb flądrowatych, osobniki z tego gatunku osiągają nawet 3,5m długości i 300 kg wagi

– hakodziobek czarny – nieduża rybka akwariowa naturalnie występująca w Indonezji.

Chcesz poznać więcej egzotycznych i rodzimych gatunków, których nazwy zaczynają się od konkretnej litery? Sprawdź inne nasze artykuły, np. ten, w którym znajdziesz zwierzęta na literę U.

Avatar photo

Justyna Niemiec

Pisać kocha od zawsze. Już na wczesnych etapach edukacji zdobywała wyróżnienia za swoje artykuły do gazetki szkolnej. W liceum miała swój debiut w gazecie regionalnej. Jest z nami, bo tak jak i My kocha zwierzęta i pisanie o nich. Prywatnie matka 2 dzieci wieku 10 i 13 lat. Lubi kolarstwo i długie spacery. Ma charakter prawdziwej wojowniczki. Coś jest do zrobienia? Bieżmy się do roboty!