Wianki na drzwi

Skręcane lub plecione: samodzielnie wykonany wieniec na drzwi zdobi każde drzwi zimą. Twórz piękne wieńce z materiałów z ogrodu i znalezionych przedmiotów z natury. Zainspiruj się kreatywnością naszych dwóch blogerek Margrit i Tracey i dowiedz się więcej o tworzeniu wieńców.

Ekologiczne kwiaty cięte, zioła, gałązki i jadalne kwiaty są uprawiane na kwietnej łące w Styrii, a następnie przetwarzane w różnego rodzaju aranżacje w kwiaciarni. Kierując się tą filozofią, ogrodnik stosuje zrównoważone podejście „od pola do stołu”. Regionalna i sezonowa uprawa i zbiór roślin chroni środowisko i wydobywa potencjał łąki kwiatowej za domem.

Materiał na wieńce spiralne


Możesz kupić gotowe półfabrykaty wieńców w prawie każdym sklepie z narzędziami lub sklepie z roślinami. Dla szczególnie ambitnych tkaczy wieńców wśród Was istnieje oczywiście możliwość wykonania wieńców od podstaw.

W sztuce robienia wieńców specjalista rozróżnia wieńce skręcane, plecione i wiązane. Elastyczność gałęzi jest szczególnie ważna przy wyborze gałęzi do wieńca. Kolor i tekstura gałęzi również mają duży wpływ na produkt końcowy. Gałązki w różnych kolorach nadadzą wieniec atrakcyjnego wyglądu i podkreślą piękno naturalnego materiału.

Najlepiej nadaje się do zwijania wieńców

  • pastwisko
  • Dereń
  • Ranunculus
  • Leszczyna
  • klon

Aby gałązki nabrały kształtu wieńca, najlepiej byłoby, gdyby zostały zebrane na świeżo lub dzień wcześniej. Jeśli będziesz przechowywać gałęzie zbyt długo, stracą wilgoć, a tym samym elastyczność.

Zapoznaj się z tym postem na blogu, aby uzyskać przydatne wskazówki, jak najlepiej zacząć z podstawową strukturą wieńca.

Wianek utkany z gałęzi

Wianek utkany z gałęzi zachwyca minimalistycznymi i organicznymi walorami nawet bez dodatkowej biżuterii.
W zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać za pomocą wieńca, należy dostosować proporcje, kształt i strukturę. Jeśli zamierzasz dodatkowo ozdobić podstawową strukturę swojego wieńca, powinieneś uwzględnić to w projekcie podstawy. Jeśli Twój projekt jest złożony, na pewno warto wcześniej wykonać szkic.

Jeśli marzysz o bardzo dokładnie ułożonym i zgrabnym wieńcu, możesz na przykład ograniczyć się do jednego lub dwóch kolorów gałązek i szczególnie mocno owinąć wieniec. Upewnij się, że stosunek średnicy obręczy do rozwarcia felgi pozostaje zrównoważony. W przypadku dużego, ciasno owiniętego wieńca otwór wieńca może szybko okazać się zbyt duży. Odwrotnie, to samo dotyczy wieńców o większej objętości: w tym przypadku może za bardzo dominować objętość materiału, a otwór w środku jest „połknięty”.

Jeśli więc chcesz zaprojektować rustykalny wieniec, który wygląda jak najbardziej naturalnie, możesz pozwolić, aby materiał Cię poprowadził. Kształt i struktura wieńca może być nieco bardziej dziki. Zawsze należy wziąć pod uwagę proporcje i rozmiar wieńca w stosunku do pożądanego miejsca zawieszenia.

Jedynym możliwym miejscem do umieszczenia wieńca jest ściana lub drzwi szopy ogrodowej.