Wianki na drzwi

Skręcane lub plecione: samodzielnie wykonany wieniec na drzwi zdobi każde drzwi zimą. Twórz piękne wieńce z materiałów z ogrodu i znalezionych przedmiotów z natury. Zainspiruj się kreatywnością naszych dwóch blogerek Margrit i Tracey i dowiedz się więcej o tworzeniu wieńców.

Ekologiczne kwiaty cięte, zioła, gałązki i jadalne kwiaty są uprawiane na kwietnej łące w Styrii, a następnie przetwarzane w różnego rodzaju aranżacje w kwiaciarni. Kierując się tą filozofią, ogrodnik stosuje zrównoważone podejście „od pola do stołu”. Regionalna i sezonowa uprawa i zbiór roślin chroni środowisko i wydobywa potencjał łąki kwiatowej za domem.

Materiał na wieńce spiralne


Możesz kupić gotowe półfabrykaty wieńców w prawie każdym sklepie z narzędziami lub sklepie z roślinami. Dla szczególnie ambitnych tkaczy wieńców wśród Was istnieje oczywiście możliwość wykonania wieńców od podstaw.

W sztuce robienia wieńców specjalista rozróżnia wieńce skręcane, plecione i wiązane. Elastyczność gałęzi jest szczególnie ważna przy wyborze gałęzi do wieńca. Kolor i tekstura gałęzi również mają duży wpływ na produkt końcowy. Gałązki w różnych kolorach nadadzą wieniec atrakcyjnego wyglądu i podkreślą piękno naturalnego materiału.

Najlepiej nadaje się do zwijania wieńców

  • pastwisko
  • Dereń
  • Ranunculus
  • Leszczyna
  • klon

Aby gałązki nabrały kształtu wieńca, najlepiej byłoby, gdyby zostały zebrane na świeżo lub dzień wcześniej. Jeśli będziesz przechowywać gałęzie zbyt długo, stracą wilgoć, a tym samym elastyczność.

Zapoznaj się z tym postem na blogu, aby uzyskać przydatne wskazówki, jak najlepiej zacząć z podstawową strukturą wieńca.

Wianek utkany z gałęzi

Wianek utkany z gałęzi zachwyca minimalistycznymi i organicznymi walorami nawet bez dodatkowej biżuterii.
W zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać za pomocą wieńca, należy dostosować proporcje, kształt i strukturę. Jeśli zamierzasz dodatkowo ozdobić podstawową strukturę swojego wieńca, powinieneś uwzględnić to w projekcie podstawy. Jeśli Twój projekt jest złożony, na pewno warto wcześniej wykonać szkic.

Jeśli marzysz o bardzo dokładnie ułożonym i zgrabnym wieńcu, możesz na przykład ograniczyć się do jednego lub dwóch kolorów gałązek i szczególnie mocno owinąć wieniec. Upewnij się, że stosunek średnicy obręczy do rozwarcia felgi pozostaje zrównoważony. W przypadku dużego, ciasno owiniętego wieńca otwór wieńca może szybko okazać się zbyt duży. Odwrotnie, to samo dotyczy wieńców o większej objętości: w tym przypadku może za bardzo dominować objętość materiału, a otwór w środku jest „połknięty”.

Jeśli więc chcesz zaprojektować rustykalny wieniec, który wygląda jak najbardziej naturalnie, możesz pozwolić, aby materiał Cię poprowadził. Kształt i struktura wieńca może być nieco bardziej dziki. Zawsze należy wziąć pod uwagę proporcje i rozmiar wieńca w stosunku do pożądanego miejsca zawieszenia.

Jedynym możliwym miejscem do umieszczenia wieńca jest ściana lub drzwi szopy ogrodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *