Biurka narożne industrialne w przestrzeni biurowej

Biurka narożne industrialne w przestrzeni biurowej

Biuro lub gabinet potrzebują funkcjonalnych mebli, które będą spełniały swoje zadanie, nie przeciążając otoczenia swoimi gabarytami. Proste regały na teczki, zamykane półki na ważne dokumenty i narzędzia pracy biurowej to absolutna podstawa. Jednak biuro nie może obejść się bez miejsca pracy, któremu zazwyczaj służy biurko. Do tego zadania nadają się najbardziej biurka narożne industrialne o dużej powierzchni blatu. Jakie są wyznaczniki stylu industrialnego? Czy biurka narożne industrialne mogą być jednocześnie funkcjonalne i estetyczne?

Co to jest industrial?

Styl powstał z inspiracji historią pofabrycznych przestrzeni, które obfitowały w komponenty, narzędzia i meble funkcjonalne wykonane między innymi z trwałego i odpornego na różne czynniki metalu. Obszerne wnętrza łączące w sobie funkcje wielu pomieszczeń na raz (np. połączenie jadalni z salonem) to idealne pole do popisu dla projektantów stylu loft oraz industrial. Esencją obydwu jest połączenie metalu i drewna, czasem także i szkła. Na tle ceglanych ścian i rustykalnych podłóg drewnianych stoją dominujące w otoczeniu meble, które odznaczają się minimalizmem i lekkością form. To co przykuwa uwagę najbardziej to kontrast pomiędzy czernią stelażu wykonanego z metalu oraz jasnej barwy naturalnego drewna. Taki styl z powodzeniem wykorzystuje się w biurach, salonach i przestronnych mieszkaniach.

Biurka narożne industrialne – funkcje

Funkcjonalność jest ściśle związana z minimalizmem. W biurze czy gabinecie nie ma miejsca na zbędne elementy otoczenia. Industrial jest odpowiedzią na zapotrzebowania przestrzeni, która jest jednocześnie ergonomiczna i ładna. Szeroki blat umiejscowiony w rogu pomieszczenia to oszczędność miejsca i poręczność. Biurka narożne industrialne mogą pomieścić komputer, drukarkę a nawet niewielką szafkę na akta. Pod spodem zawsze jest miejsce na zamykaną półkę i szuflady na przedmioty, które należy zabezpieczyć, np. dokumenty, płyty CD z danymi osobowymi itd.

Biurka industrialne – walory estetyczne

Styl industrialny wyróżnia charakterystyczna stylistyka, która łączy walory naturalnego drewna, jego barwę i charakterystyczne rysunki słoi, z czarnymi stelażami i podstawami w kształcie ram, wykonanymi z metalu. Prostota form, lekkość i minimalizm czynią biurka narożne industrialne uniwersalnym rozwiązaniem zarówno we wnętrzach typowo industrialnych, jak i loftowych. Z powodzeniem można je wkomponować w styl eklektyczny czy klasyczny. Swoją wszechstronność zawdzięczają drewnu oraz czerni, które od wieków stanowią klasykę w dziedzinie aranżacji wnętrz.