Szara kuchnia – styl i elegancja

Szara kuchnia – styl i elegancja

Aranżacja kuchni powinna być dobrze zaplanowana, aby wszyscy domownicy czuli się w niej komfortowo i z przyjemnością spędzali w niej wspólny rodzinny czas. W ostatnim czasie można zauważyć, że coraz częściej wystroje wnętrz są zaprojektowane w odcieniach szarości.

Kolor ten jest wykorzystywany zarówno na ścianach, w formie mebli czy drobnych dodatków typu słoiki, pudełka i tym podobne. Wbrew pozorom zastosowanie szarej kolorystyki nie musi sprawić, że pomieszczenie stanie się nudne lub monotonne, wystarczy pamiętać, aby nie była to jedyna barwa panująca w aranżacji wnętrz.

Od czego zacząć? – aranżacja szarej kuchni

Przy projektowaniu kuchni w szarych odcieniach warto zastanowić się w jakim zestawieniu będzie prezentować się najlepiej. Nie wolno zapomnieć, o innych motywach oraz barwach, aby kuchnia nie stała się jednolita. Doskonale sprawdzą się tu na przykład drewniane krzesła lub blaty, brązowe zasłony, białe kafelki lub czarne dodatki.

Wszystko zależy tylko i wyłącznie od wizji projektanta, ponieważ szare kolory doskonale sprawdzą się w kuchni niemalże w każdym stylu. Barwy te doskonale odnajdą się zarówno w odważnej, nowoczesnej aranżacji z czerwonym akcentem, jak i w delikatnym wnętrzu w motywie drewnianym.

Szara kuchnia z motywem drewnianym- jak zaaranżować?

Jednym z bardziej efektownie dobranych motywów w szarej kuchni jest drewno, aby cieszyć się stylową i gustowną aranżacją należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji. Ważnym aspektem jest, by obie formy dekoracji były ze sobą powiązane. Drewniany blat, krzesła czy też panele doskonale zgrają się z szafkami lub lodówką w odcieniach szarości. 

W taką aranżację można również wpleść odcienie śnieżnej bieli lub jasnego brązu, są to odcienie, które idealnie połączą się z szarym oraz drewnianym motywem. Wszystko dokładnie zaplanuj wcześniej oraz miej na uwadze, by nie przesadzić z żadnym ze stylów, aby kuchnia nie stała się przytłaczająca i nieprzyjemna.

Jak dobrze dobrać? – szare meble kuchenne

Wybierając meble kuchenne do szarej kuchni warto zadbać, aby wyglądały elegancko oraz klasycznie, a oprócz tego były funkcjonalne i pojemne. Aranżacja szafek kuchennych w odcieniach szarości może stać się dużo prostsza jeśli z góry zdecydujemy się na jedną z trzech możliwości.

  • Górna zabudowa w odcieniach szarości – takie zastosowanie idealnie sprawdzi się w kuchni eleganckiej, sprawi, że będzie ona wyglądać gustownie i klasycznie.
  • Dolna część szafek w kolorze szarym – ciemny dól w porównaniu do góry w jaśniejszych barwach wizualnie powiększy pomieszczenie oraz odciąży je.
  • Cała zabudowa kuchenna z szarych mebli – przy takim zestawieniu warto pamiętać o zachowaniu równowagi oraz dodaniu jaśniejszych elementów na przykład w postaci dodatków.