Myszki gamingowe – niezbędny dodatek, czy niepotrzebny wydatek?

Granie w gry komputerowe to jedna z najpopularniejszych rozrywek, zwłaszcza wśród młodzieży. Część osób traktuje to tylko jako zabawę, ale niektórzy chcą ciągle rozwijać swoje umiejętności i liczą na karierę profesjonalnego gracza, wówczas zaczynają bardzo dużą uwagę przywiązywać do sprzętu.

Oczywiście, na pierwszy plan wysuwa się rodzaj komputera lub laptopa oraz jego funkcje, które pozytywnie wpływają na płynność i jakość gry. Nie bez znaczenia pozostają takie akcesoria jak głośniki, słuchawki, czy klawiatura, a także myszka. Myszki gamingowe zdobyły ogromną popularność ze względu na to, że wiele gier, między innymi popularne na skalę światową League of Legends i Counter Strike, opiera się właśnie na poruszaniu za pomocą myszki. 

Jakie są różnice między tradycyjną myszką a myszką gamingową?

Największa różnica wynika przede wszystkim z ceny – tradycyjny sprzęt może kosztować nawet 20 zł, a myszki gamingowe znajdziemy chociażby za 1000 zł. Co więcej, wybierając tradycyjną myszkę, zazwyczaj stawiamy na brak przewodów, które zabierają przestrzeń – myszki gamingowe niemalże zawsze posiadają kabel, ponieważ skraca to czas reakcji przyrządu oraz eliminuje możliwość rozładowania.

Dodatkowo myszki gamingowe mają kilkukrotnie wiekszą rozdzielczość niż tradycyjne urządzenia. Wysoka rozdzielczość pozytywnie wpływa na precyzyjność ruchów, co znacznie ułatwia grę. Myszki gamnigowe są świetnie wyprofilowane, idealnie dopasowują się do ręki i zapewniają wygodę użytkowania. Często są dużo większe niż tradycyjne myszki, wynika to właśnie z faktu, aby zapewnić korzystającemu wygodne ułożenie całej dłoni na sprzęcie. Myszki gamingowe w zależności od rodzaju, posiadają mniej lub więcej dodatkowych przycisków, które mają pełnić konkretne funkcje i przybliżać do sukcesu w rozgrywce. Nie bez znaczenia pozostaje również materiał, z którego wykonano myszkę – tradycyjne urządzenia zazwyczaj wykorzystują po prostu plastik. Z kolei myszki gamingowe często pokryte są powłoką antypoślizgową, która sprawia, że nasz chwyt jest pewny. 

Myszki gamingowe to nie tylko jakość, ale również ciekawa estetyka. Z roku na rok pojawia się coraz więcej myszy, które są niezwykle kolorowe, posiadają ledowe podświetlenia, czy też malowane obrazki. Taki sprzęt może zupełnie odmienić nudne stanowisko przy biurku i stworzyć niesamowity klimat. 

Podsumowując, myszki gamingowe są niezbędnikiem dla osób, dla których rozgrywki są naprawdę ważne. Taki sprzęt zapewnia wygodę i przenosi grę na zupełnie inny poziom. Dla zwykłych użytkowników, którzy skupiają się na tworzeniu dokumentów, czy przeglądaniu Internetu, myszka gamingowa nie jest koniecznością.