Markiza jako ochrona przed deszczem i słońcem

Markiza tarasowa jest świetnym rozwiązaniem, pozwalającym na uzyskanie zadaszenia tarasu lub balkonu. Dzięki temu, że jest zwijalna, możliwe jest uzyskanie kontroli nad miejscem naszego wypoczynku: możemy swobodnie regulować poziom jego zacienienia.

Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest też wytrzymałość. Do produkcji markiz tarasowych używane są nowoczesne materiały, takie jak wodoodporne tkaniny akrylowe lub poliestrowe z powłoką z PCV. Stabilna konstrukcja zapobiega przy tym uszkodzeniu lub zniszczeniu markizy przez podmuchy porywistego wiatru, które mogą okazać się niszczycielskie na przykład dla parasoli ogrodowych. Składane ramiona ułatwiają użytkowanie tego sprzętu.

Markizy pozwalają również na uzyskanie skutecznej ochrony przed nagrzewaniem, tak przestrzeni, nad którą są rozłożone, jak i wnętrza budynku. Warto przy tym zaznaczyć, że użytkownik ma dużą swobodę przy wyborze miejsca instalacji: można zastosować montaż do ściany, krokwi dachowej lub spodniej części balkonu. Szeroki wachlarz rozwiązań kolorystycznych pozwala przy tym na dostosowanie ich barwy do elewacji budynku.

Markiza tarasowa Alisa – sposób na aranżację ogrodu i tarasu

Specyficznym rozwiązaniem w zakresie ochrony tarasu przed słońcem i deszczem jest markiza bez kasety. Podnosi ona znacząco estetykę, w związku z czym jest coraz chętniej stosowana. Markiza tarasowa Alisa, która jest przykładem produktu tego typu, świetnie chroni taras oraz znajdujące się na nim sprzęty przed nagrzewaniem. Ochrona przed promieniami UV jest  istotna nie tylko ze względów zdrowotnych: ich oddziaływanie na niektóre meble balkonowe może prowadzić do ich szybszego zużywania się.

Rolety, zastosowane w tym produkcie, posiadają odporna powłokę teflonową, nie tylko zapewniającą dobrą ochronę przed słońcem i deszczem, lecz również ułatwiająca utrzymanie czystości. Odpowiednie wyprofilowanie spadku ułatwia odprowadzanie wody deszczowej. Warto jednak pamiętać, że zwijanie markizy powinno odbywać się, gdy jest sucha. Ułatwia to utrzymanie czystości oraz konserwację.

Markiza tarasowa Alisa – użytkowanie i serwis gwarancyjny

Markiza tarasowa Alisa jest przez wielu klientów postrzegana jako idealna osłona tarasów i balkonów. Jej montaż do ściany budynku pozwala na uzyskanie dobrego poziomu zacienienia i ochrony przed promieniowaniem UV. Wygodną obsługę zapewnia napęd, wyposażony w czujniki, pozwalający na łatwe jej zwijanie bez konieczności opuszczania wygodnego miejsca. 

Rozwiązanie to sprawdza się zarówno na tarasach, jak i w przypadku zwykłych balkonów. Możliwy jest dobór modeli z szerokiej oferty, zapewniających dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika – tak pod względem wymiarów, jak i kolorystyki.

Markiza tarasowa Alisa jest produktem niezwykle trwałym i nie wymaga większych prac konserwacyjnych w trakcie użytkowania. Jedynym zabiegiem z tej kategorii jest smarowanie elementów ruchomych, takich jak łańcuchy ramion i boczne prowadnice. Wystarczy jednak, że wykonamy tego typu prace raz w roku. Walorem sprzętu jest również niezwykle długi okres gwarancyjny każdej markizy.