Dzień kobiet

Dzień kobiet obchodzony jest 8 marca od 1910 roku. Święto to zostało ustanowione w Ameryce rok wcześniej przez sufrażystki, które walczyły wtedy o swoje prawa. Dziś święto ma charakter symboliczny i wielu ludzi z sentymentem obchodzi go ze swoimi najbliższymi. 

Dzień kobiet w Polsce

W Polsce panuje błędne przekonanie, że święto dnia kobiet ma swoje źródło w PRL-u. Nie patrząc jednak na źródła pochodzenia dnia kobiet, warto z tej okazji postarać się o jakiś drobiazg dla pań, z którymi będzie się widzieć tego dnia. Nie trzeba przy tym zbyt wiele wydawać, bo liczy się pomysłowość i zaangażowanie. 

Koleżanki z biura na pewno ucieszą się ze słodkości, które pracujący z nimi mężczyzna przyniesie dla nich do pracy. To najbardziej uniwersalny prezent i nie trzeba się obawiać, że komuś nie przypadnie do gustu. Nie jest w żaden sposób zobowiązujący i nie będzie odebrany jako zbyt osobisty. Poza tym, słodkie niespodzianki cieszą najbardziej. Warto więc wręczyć współpracowniczkom coś słodkiego, najlepiej zwyczajne lizaki, by sprawić im przyjemność i dowieść, że pamiętało się o święcie. 

Lizak jako prezent

Lizaki mają nie tylko słodki smak, ale także mogą ciekawie wyglądać. Można zamówić także spersonalizowane opakowania na lizaki i wypisać na nich jakąś dedykację. Czasem wystarczy je po prostu przyozdobić i już nie będą wyglądać zwyczajnie. Niewielka kokardka lub zawieszka z napisem „Wszystkiego najlepszego” będą tu świetnie pasować. 

Dla kobiet, z którymi ma się bliższą relację można przygotować bardziej osobisty upominek. Można kupić kwiaty, biżuterię lub perfumy. Zgodnie kanonami dobrego wychowania, należy pamiętać, że prezenty, które są osobiste, powinno się wręczać tylko osobom, z którymi ma się bliższą relację. W innym wypadku mogą wprowadzić w zakłopotanie a nawet popsuć dotychczasową relację. 

W tym miejscu znajdziesz różnorodne słodycze na dzień kobiet – dla mamy, dziewczyny czy koleżanki.

Kobiety często odmawiają sobie słodyczy, choć bardzo je lubią. Nie będzie więc lepszego prezentu niż słodycze i wyraźnie przyzwolenie, że kobiecie na pewno nie zaszkodzi, jeśli ze smakiem je zje. Niewielki lizak, choć piekielnie słodki, nie będzie mieć żadnego wpływu na wagę. A taki, który otrzymało się w prezencie to dodatkowa przyjemność z jedzenia.