Ile waży papuga?

Ważąc średnio cztery funty, papuga jest jednym z mniejszych gatunków ptaków. Waga papugi może wahać się od dwóch (niecałe 1kg) do sześciu funtów (2,7kg), z większych gatunków ważących bliżej sześciu funtów. Co ciekawe, większe gatunki papug nie są koniecznie wyższe niż mniejsze gatunki. W rzeczywistości większe papugi są zazwyczaj krótsze i bardziej postawne niż ich mniejsze odpowiedniki.

Co ma wpływ na wagę papugi?

Waga papugi jest określana przez wiele czynników, w tym jej rozmiar, rasę i płeć. Na przykład, samice papug mają tendencję do bycia mniejszymi i lżejszymi niż samce. Dodatkowo, różne rasy papug mogą różnić się wagą. Na przykład, afrykańska szara papuga waży od dwóch (niecałe 1kg) do czterech funtów (około 1,8kg), podczas gdy gatunek macaw może ważyć do sześciu funtów (2,7kg) .

Waga papugi, a jej wiek

Waga papugi różni się również w zależności od jej wieku. Małe papugi, lub pisklęta, zazwyczaj ważą od jednej do dwóch uncji (28 – 56 gramów). Kiedy osiągną dorosłość, ich waga znacznie wzrośnie. Dorosłe papugi ważą zazwyczaj od czterech do sześciu funtów. Istnieją jednak pewne wyjątki. Na przykład kakapo jest najcięższym znanym żyjącym gatunkiem papugi. Ten nowozelandzki tubylec może ważyć nawet dziewięć funtów – ponad dwa razy więcej niż przeciętna dorosła papuga!

Waga papugi – wiele zależności

Jak widać, nie ma ostatecznej odpowiedzi na pytanie „ile waży papuga?” Odpowiedź zależy od kilku czynników, w tym od wielkości, rasy i płci ptaka. Niemniej jednak, większość dorosłych papug mieści się w przedziale od czterech do sześciu funtów. Więc jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile waży twój pierzasty przyjaciel, teraz już wiesz!

Avatar photo

Tomasz Robaczewski

Tomasz Robaczewski jest studentem pisarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pisze dla zabawy i w celach zarobkowych. Tomasz jest autorem kilku książek o hodowli zwierząt domowych, ale ma aspiracje do pisania w większej ilości gatunków. Kocha psy i ma własne mini schronisko, którym opiekuje się z największą starannością. Posiada dwa psy rasy husky także zapewniając im wymaganą dla tej rasy aktywność zapewnia również sporą aktywność sobie. Jak to mówi "dbamy z psami o naszą formę wzajemnie". Lubi dobrą książkę, ale też zdarza mu się wpaść w Netflix-owy wir seriali.