Jakie są zwierzęta na literę E? Nie tylko emu!

Powszechnie uważa się, że zwierząt na literę E jest naprawdę niewiele. To zdecydowanie prawda. Najpopularniejszym zwierzęciem na literę E jest emu, czyli duży australijski ptak. Jednak dla dociekliwych wielbicieli gry państwa miasta taka informacja jest niewystarczająca. Sprawdźmy więc, co jeszcze można wykrzesać z litery E, jeśli chodzi o nazewnictwo zwierząt.

Zwierzęta na literę E – ssaki

Jeśli chcesz wiedzieć, jaki ssak ma nazwę zaczynającą się na literę E, zaspokoimy Twoją ciekawość: jest to eland. To duży ssak z rodziny wołowatych, który powszechnie występuje w Afryce, a konkretnie w rejonie na południe od Sahary. Długość ciała u dorosłych osobników wynosi zwykle od 200 do 300 cm. Ich waga dochodzi nawet do 1000 kg! Ciało zwierzęcia pokryte jest krótką sierścią w odcieniu szarobrązowym. Głowa elanda jest uzbrojona w rogi, które występują u obu płci tego gatunku. Eland zwyczajny preferuje środowisko sawanny, tereny trawiaste, w tym równiny i obszary górskie.

Zwierzęta na literę E – ptaki

Ptaki na literę E z pewnością pomogą Ci zabłysnąć podczas gry w państwa miasta. Warto znać przede wszystkim te nazwy:

– emu – charakterystyczny duży ptak pochodzący z rodziny kazuarowatych. Emu naturalnie występuje jedynie w Australii. Ptak ten jest nielotem, należy jednak do znakomitych biegaczy – rozwijana przez niego prędkość to niemal 50 km/h!

– edredon – jest to dość duży ptak wodny zamieszkujący kraje Europy i Azji, a także Ameryki Północnej. Edredon zwyczajny preferuje skaliste, nadmorskie wybrzeża. Rozpiętość skrzydeł edredona to ok. 110 cm.

Zwierzęta na literę E – gady

Zobacz, jakie gady na literę E występują współcześnie na świecie:

– edura – nieduża jaszczurka z rodziny gekonowatych, która żyje w Australii, a konkretnie w jej północno-wschodnim rejonie

– efa piaskowa – jadowity wąż występujący w północnej Afryce, a także w Azji. Efa piaskowa jest spotykana przede wszystkim na półpustyniach, pustyniach i sawannach.

Zwierzęta na literę E – ryby

Wśród ryb na literę E należy wymienić przede wszystkim etiopki. Dobrym przykładem może być etiopka zielona, mała rybka akwariowa pochodząca oryginalnie z Afryki. Przeciętna wielkość dorosłego osobnika etiopki zielonej to 3,5 cm.

Inne znane etiopki to etiopka trójpręga i etiopka jednopręga.

Sprawdź także inne nasze teksty o zwierzętach, których nazwy rozpoczynają się na konkretną literę alfabetu. Zobacz, jakie zwierzęta na literę H warto znać, grając w państwa miasta.

Avatar photo

Justyna Niemiec

Pisać kocha od zawsze. Już na wczesnych etapach edukacji zdobywała wyróżnienia za swoje artykuły do gazetki szkolnej. W liceum miała swój debiut w gazecie regionalnej. Jest z nami, bo tak jak i My kocha zwierzęta i pisanie o nich. Prywatnie matka 2 dzieci wieku 10 i 13 lat. Lubi kolarstwo i długie spacery. Ma charakter prawdziwej wojowniczki. Coś jest do zrobienia? Bieżmy się do roboty!