Lokalizator z GPS przydatnym rozwiązaniem dla każdego rodzica?

Lokalizator z GPS przydatnym rozwiązaniem dla każdego rodzica?

Przychodzi taki czas w życiu dziecka, że rodzic przestaje mu towarzyszyć na każdym kroku. Kończą się wspólne wyjścia na spacery czy place zabaw oraz boisko. Do szkoły dziecko chce chodzić samodzielnie, spotykać się z przyjaciółmi na dworze i w ich domach, ale niekoniecznie w asyście opiekuna. Rodzice muszą się z tym pogodzić, ale nie muszą tak całkowicie tracić kontroli nad swoją pociechą. Mogą kupić jej lokalizator GPS, który w istocie może okazać się przydatnym urządzeniem dla każdego opiekuna. Jak on działa i jakie są jego zalety?

Zawsze wiesz, gdzie jest twoje dziecko

Rodzic chciałby znać zawsze miejsce pobytu swojej pociechy, ale w pewnym wieku, m.in. mając już co najmniej 10 lat, dzieci nie chcą wszędzie chodzić z opiekunem, a ponadto rodzice mają swoją pracę i nie zawsze mogą towarzyszyć dziecku. Dając mu swobodę poruszania się np. w obrębie dzielnicy, w której mieszkasz, możesz nadal zachować pełną kontrolę rodzicielską. Jest to możliwe dzięki lokalizatorowi GPS. Bazuje on na wskazaniach satelitów krążących po orbicie okołoziemskiej. Na wolnej przestrzeni lokalizator GPS jest w stanie podać aktualne położenie dziecka z dokładnością do kilku metrów. Na mapie w aplikacji obsługującej urządzenie zobaczysz, gdzie jest twoja pociecha. Poza tym lokalizatory z GPS dają też szansę na alternatywne „namierzanie” dziecka, np. za pomocą sygnałów operatorów telefonii komórkowych czy sygnału Wi-Fi. Takie możliwości daje lokalizator wbudowany w smartwatch dla dzieci Calmean (https://www.calmean.com/produkty-calmean/child-watch. Dzięki temu nawet wtedy, gdy dziecko znajdzie się np. w bloku mieszkalnym, rodzic będzie mógł je zlokalizować z dosyć dużą dokładnością.

Śledzenie drogi pokonanej przez dziecko

W aplikacji do obsługi lokalizatora z GPS dla małoletniego możesz też prześledzić, w jakich miejscach była twoja pociecha. Czy na przykład prosto ze szkoły wróciła do domu, czy jednak była u koleżanki lub kolegi, o czym nie zostałeś poinformowany. To taka forma dyskretnej kontroli rodzicielskiej, którą możesz zastosować, wyposażając swoje dziecko w lokalizator GPS.

Strefy bezpieczne dla dziecka

Przy użyciu smartwatcha z lokalizatorem bazującym na GPS możesz w aplikacji zaznaczyć strefy bezpieczne, w których w danych porach dnia powinna przebywać pociecha. Przed południem może być to szkoła, po południu miejsce w okolicach domu albo plac zabaw. Ty decydujesz, jakie strefy są „bezpieczne” dla dziecka. Poinformuj swoją pociechę o tym, aby wiedziała, gdzie może się bawić i chodzić bez konieczności ciągłego zgłaszania do ciebie miejsca swojego położenia. Jeśli dziecko z różnych powodów wyjdzie poza strefę bezpieczną, szybko zostaniesz o tym fakcie poinformowany w aplikacji i będziesz mógł zareagować. Wszystko to dzięki lokalizatorowi z GPS.

Przycisk SOS – szybkie wzywanie pomocy

Do szybkiego wzywania pomocy przez dziecko w awaryjnych sytuacjach może służyć jeden przycisk na smartwatchu z lokalizatorem GPS. Kiedy użytkownik go naciśnie, natychmiast wysyłana jest informacja o konieczności pomocy osoby dorosłej wraz z danymi lokalizacyjnymi. To dobry pomysł na prezent na komunię (więcej: https://www.calmean.com/blog/jaki-prezent-na-komunie/) Czy każdy rodzic powinien mieć lokalizator z GPS dla swojego dziecka? Niekoniecznie, wszystko zależy od wieku pociechy, stopnia samodzielności w poruszaniu się i tego, czy chce mieć dostęp do informacji o tym, gdzie dziecko chodzi i gdzie w danej chwili się znajduje.