Co je kapibara? Ile waży kapibara?

Kapibara jest największym gryzoniem na świecie. To jest native z Ameryki Południowej i można go znaleźć w krajach takich jak Wenezuela, Peru, Brazylia i Kolumbia. Zwierzę jest półwodne i można je znaleźć w pobliżu zbiorników wodnych, takich jak rzeki i jeziora. Kapibary to zwierzęta pasące się i jedzące głównie trawy i rośliny wodne. Znane są również z jedzenia owoców, kory drzew, a czasem nawet małych gryzoni.

Ile waży dorosły kapibara?

W pełni dorosły kapibara może ważyć w dowolnym miejscu od 35 do 66 funtów (16 do 30 kg). Średnia długość dorosłego kapibary jest około 4 stóp (120 cm), z samcami są nieco większe niż samice. Samice rodzą mioty do ośmiu młodych na raz. Długość życia kapibar w warunkach naturalnych wynosi od 8 do 10 lat, a w niewoli do 12 lat.

Stado kapibar

Kapibary są zwierzętami społecznymi i żyją w grupach liczących od 10 do 20 osobników. Grupy te składają się zazwyczaj z pokrewnych samic i ich młodego potomstwa. Samce opuszczają swoje grupy rodzinne, gdy osiągają dojrzałość płciową i żyją samotnie lub dołączają do grupy innych samców.

Kto zjada i poluje na kapibary?

Drapieżnikami kapibary są ludzie, jaguary, pumy, oceloty, orły i anakondy. Ludzie polują na kapibary dla ich mięsa, które jest uważane za przysmak w niektórych kulturach, jak również dla ich skóry, która jest używana do produkcji wyrobów skórzanych.

Największy gryzoń na świecie!

Kapibara jest największym gryzoniem na świecie i można ją znaleźć w takich krajach jak Wenezuela, Peru, Brazylia i Kolumbia. Pełnoletni dorośli mogą ważyć do 66 funtów i mierzyć średnio 4 stopy długości. Kapibary mają długość życia od 8 do 10 lat na wolności, ale tylko 12 lat w niewoli. Te społeczne zwierzęta zazwyczaj żyją w grupach od 10 do 20 osób, ale samce opuszczą swoją grupę rodzinną, gdy osiągną dojrzałość płciową. Niektóre drapieżniki kapibary to ludzie, jaguary, pumy, oceloty, orły i anakondy. Jeśli kiedykolwiek będziesz miał szczęście i zobaczysz jedno z tych stworzeń na wolności, upewnij się, że nie podejdziesz zbyt blisko, ponieważ są one znane z gryzienia!

Avatar photo

Justyna Niemiec

Pisać kocha od zawsze. Już na wczesnych etapach edukacji zdobywała wyróżnienia za swoje artykuły do gazetki szkolnej. W liceum miała swój debiut w gazecie regionalnej. Jest z nami, bo tak jak i My kocha zwierzęta i pisanie o nich. Prywatnie matka 2 dzieci wieku 10 i 13 lat. Lubi kolarstwo i długie spacery. Ma charakter prawdziwej wojowniczki. Coś jest do zrobienia? Bieżmy się do roboty!