Pawilon ogrodowy: zbuduj lub kup

Pawilon ogrodowy: zbuduj lub kup

Dzięki pawilonowi ogrodowemu można efektywnie zaprojektować nawet małe obszary zewnętrzne. Latem zapewnia przyjemny cień, w zimnych porach wydłuża użytkowanie ogrodu o cenne minuty, a nawet godziny. Przy wyborze materiału budowlanego należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jeśli pawilon ogrodowy jest wykonany z drewna, dumni właściciele mogą spodziewać się wielu zalet.

Dlaczego drewno jest idealne do pawilonów ogrodowych?

Ze względu na ekologiczną kompatybilność i trwałość, drewno jest idealnym materiałem budowlanym dla planowanego pawilonu ogrodowego. Drewno zachwyca wszechstronnością pod względem możliwości projektowych. W razie potrzeby można go pomalować odpowiednimi farbami lub lakierami, aby idealnie wtopić się w resztę obszaru zewnętrznego. Ale nawet w stanie naturalnym zachwyca autentycznym wyglądem i cudownie ciepłym wyglądem. Ci, którzy kochają zieleń, mogą nawet ozdobić swój drewniany pawilon pnączami i stworzyć absolutnie indywidualne ulubione miejsce. Drewno nabiera najpiękniejszego wyglądu dopiero po kilku latach, bo ślady wietrzenia dodają uroku drewnianemu pawilonowi. Jeśli pewnego dnia pawilon ma zostać usunięty w ramach przeprojektowania, przynajmniej część drewna może być nadal używana. Lub może zostać poddany recyklingowi, gdzie otrzyma nowe życie.

Zbuduj samodzielnie drewniany pawilon ogrodowy

Nawet dla wykwalifikowanych budowniczych hobbystów budowa drewnianego pawilonu do ogrodu jest prawdziwym wyzwaniem. W końcu wynik musi nie tylko pięknie wyglądać, ale także musi być w stanie wytrzymać wszystkie warunki pogodowe przez cały rok. Chcąc zbudować własny drewniany pawilon ogrodowy, musisz nie tylko stworzyć projekt, ale także pomyśleć o bardzo praktycznych pytaniach dotyczących stabilności, rozwiązań kotwienia, naporu wiatru i odprowadzania wody deszczowej.


Pawilon wykonany ze starych materiałów

Innym rozwiązaniem jest samodzielne zbudowanie kompletnego zestawu. Holzland.de oferuje duży wybór takich pawilonów. Uwalniają one budowniczego od wyboru materiałów, precyzyjnych pomiarów i zakupu części łączących. Większość modeli ma szczegółowe instrukcje, które jasno ilustrują strukturę na wszystkich etapach.

Czy samodzielne zbudowanie pawilonu ogrodowego jest droższe niż kupiony zestaw?

Każdy, kto ma już doświadczenie w budowaniu zadaszeń i podobnych elementów, może odważyć się zbudować drewniany pawilon do ogrodu. Jednak jeśli chodzi o koszty, trzeba się dokładnie przyjrzeć.

Nawet jeśli na początku cena zestawu do pawilonu wydaje się wysoka, samodzielne zbudowanie go może być droższe. Kompletny zestaw zawiera już wszystkie niezbędne części, a samodzielna budowa często wiąże się z dodatkowymi kosztami z powodu większej ilości śrub, innych łączników lub innego materiału. Wymagany czas pracy jest również trudniejszy do oszacowania, gdy budujesz całkowicie samodzielnie. Nie może zabraknąć z wyprzedzeniem dokładnego planowania i obliczania poszczególnych części.

Przeczytaj również: Jakie warzywa uprawiać zimą