3 powody, dla których warto postawić na siatki na wymiar

Siatki polipropylenowe i polietylenowe mają bardzo szeroki zakres zastosowań – zarówno w domu, jak i w ogrodzie, sadzie, na budowie, w transporcie czy w obiekcie sportowym. Dlatego ich popularność z roku na rok wzrasta. Na rynku są dostępne zarówno produkty na metry czy o konkretnej długości i szerokości, jak również siatki na wymiar. To ostatnie rozwiązanie w większości sytuacji jest najkorzystniejsze. Dowiedz się, dlaczego.

Siatki na wymiar – czy rzeczywiście można zamówić dowolną długość i szerokość?

Powyższe pytanie często słyszą producenci oferujący siatki na wymiar. Nie ma się czemu dziwić – zwłaszcza że większość modeli dostępnych w sprzedaży ma określone parametry. Jednak w przypadku doświadczonych wytwórców ograniczenia rzeczywiście nie istnieją. – Dla nas siatki na wymiar oznaczają produkty, które są wykonywane w odniesieniu do konkretnych wymagań klienta. Gdy wytwórca dysponuje dobrze wyposażonym parkiem maszynowym, nie ma żadnych limitów co do długości czy szerokości – wyjaśnia ekspert firmy Symar, która zajmuje się produkcją siatek z polietylenu i polipropylenu.

Co daje zamówienie siatek na wymiar?

Dlaczego warto zdecydować się na zamówienie siatki na wymiar, a nie gotowego modelu o określonych z góry parametrach? Oto najważniejsze powody.

1. Siatki na wymiar są idealne dopasowane do miejsca montażu

Chcesz zabezpieczyć balkon, bo opiekujesz się kotem? A może zależy Ci na ochronie rusztowania na budowie? W takich sytuacjach trudno jest zamówić siatkę o ustandaryzowanej wielkości, ponieważ… nie istnieje jeden, uniwersalny rozmiar balkonu czy konstrukcji wykorzystywanej na budowie. Dlatego gdy kupisz gotowy wyrób, może się szybko okazać, że trzeba go będzie dociąć albo – jeszcze gorzej – że siatka będzie za mała. Wówczas nie będzie się jej dało nawet zamontować.

Z siatką dla kota na wymiar czy z akcesorium budowlanym nie ma takich problemów – będą miały parametry, które dokładnie odpowiadają przestrzeni do zabezpieczenia. To oszczędza Twój czas i ułatwia montaż.

2. Siatka na wymiar jest gotowa do założenia

Gotowość do montażu nie wynika wyłącznie z perfekcyjnego rozmiaru. To także kwestia elementów montażowych, o które to akcesorium może być wzbogacone przez producenta. Może to być np. obszycie ze sznurka czy taśma z metalowymi kółeczkami. Dzięki takim dodatkom siatkę będzie można szybko zakładać i zdejmować zgodnie ze swoimi potrzebami.

3. Siatka na balkon na wymiar i podobne produkty pozwalają zaoszczędzić pieniądze

Kupujesz dokładnie tyle siatki, ile potrzebujesz. W efekcie nie przepłacasz za materiał, który będzie dla Ciebie bezużyteczny. Dodatkowy koszt poniesiesz, gdy np. kupisz całą, dużą rolkę siatki – wówczas jej większa część trafi zapewne do piwnicy na „wieczne zapomnienie”. To wydatek, którego lepiej sobie zaoszczędzić!

Siatki na wymiar to także gwarancja możliwości zabezpieczenia większej przestrzeni przy pomocy jednego akcesorium. Nie ma potrzeby podejmowania prób łączenia ze sobą kilku pasów siatki – jest to czasochłonne i zupełnie zbędne.

Jeżeli więc potrzebujesz siatki do okien na wymiar lub podobnego elementu – skontaktuj się bezpośrednio z producentem. Możesz zamówić nawet pojedynczy wyrób. Sprawdź!