Jak dbać o świeży tatuaż?

Tatuaże w ostatnich latach stały się niezwykle popularną formą ozdabiania ciała. Coraz częściej decydują się na wykonanie tatuażu panie, choć dawniej był on uważany za dominującą ozdobę wśród mężczyzn. Jest to bez wątpienia jeden z bardziej efektywnych sposobów, na wprowadzenie do swojego barwnika, który będzie spełniał rolę oryginalnego i kreatywnego wzoru. Tatuaż Rzeszów to również ozdoba, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Wobec tego jak odpowiednio zadbać o swój świeży tatuaż?

Tatuaż Rzeszów- pielęgnacja kilka dni po wykonaniu

Tatuaż Rzeszów jest niezwykle piękną ozdobą, która z pewnością dla każdego z nas ma symboliczne i indywidualne znaczenie. Niemniej jednak trzeba pamiętać, o tym, że tylko jego odpowiednia pielęgnacja jest gwarancją tego, że będzie on cieszył nasze oczy swoim wyglądem. Wobec tego jak pielęgnować tatuaż Rzeszów na kilka godzin po jego wykonaniu? Otóż w tym momencie nasza ozdoba w dalszym ciągu powinna być chroniona przed stykaniem się z ubraniem i pościelą, gdyż będzie sączyło się z niej osocze. Wobec tego musimy zadbać o to, by tatuaż w dalszym ciągu znajdował się pod specjalną i sterylną folią zabezpieczającą. Niemniej jednak taka folia może być zdjęta po jednym dniu, a wtedy musimy się odpowiednio do pielęgnacji przyłożyć. Przede wszystkim świeżą w dziarę trzeba regularnie przemywać. Można do tego wykorzystać letnią wodę, ale także specjalne mydło do przemywania tatuażu. W ten sposób pozbędziemy się resztek osocza i tuszu, który został wypchnięty przez powierzchnię skóry. Co więcej pamiętajmy również o tym, by nie pocierać tatuażu ręcznikiem, a jedynie delikatnie osuszyć. Każde podrażnienie skóry, może bowiem negatywnie wpłynąć na jego wygląd.

Tatuaż Rzeszów- jak dbać o dziarę na etapie dalszego gojenia się?

Zaczerwienienie, świąd czy opuchlina zapewne opuści miejsce tatuowania już po kilku dniach. Zabiegi pielęgnacyjne z pewnością spowodują również to, że tatuaż Rzeszów będzie wyglądał na całkowicie wygojony. Nic bardziej mylnego! Jeszcze przez kilka dobrych tygodni, trzeba będzie się o dziarę zatroszczyć. Pamiętajmy, by na samym początku unikać eksponowania tatuażu na promienie słoneczne, które mogą doprowadzić do wyblaknięcia świeżego barwnika. Kolejny krokiem jest zastosowanie specjalnego kremu do tatuażu. Krem ten pozwala na znaczne przyspieszenie się procesu gojenia dziary, a także uchroni ją przed utratą koloru. Jeśli wykonaliśmy tatuaż w sezonie letnim, wówczas przed każdym wyjściem na dwór, musimy nałożyć na niego solidną warstwę kremu z wysokim filtrem.