Myszołów drapieżny ptak

Myszołów to średniej lub dużej wielkości ptak drapieżny o długiej, szerokiej rozpiętości skrzydeł. Głowa i dolna cześć ciała jest zwykle biała z ciemnobrązowym lub czarnymi fragmentami. Samice są zazwyczaj większe od samców. Istnieje wiele różnych gatunków myszołowów, które można znaleźć w lasach, borach, na wrzosowiskach, łąkach, a nawet na pustyniach w Afryce, Europie i Azji


Jak wygląda myszołów?

Większość myszołowów ma żółte oczy i ciemnobrązowe upierzenie na grzbiecie i skrzydłach. Ich podogonie jest często białe lub blade z ciemnymi smugami. Niektóre gatunki jednak mogą być całe ciemnobrązowe lub czarne. Samice są zazwyczaj większe niż samce z rozpiętością skrzydeł, która może wahać się od 107-137 cm. Mogą ważyć od 500 gramów do 2 kg. Zadając sobie pytanie ile kosztuje myszołów warto zwrócić uwagę na jego wymiary oraz doświadczanie.

Gdzie mieszka myszołów?

Myszołowy można spotkać w Europie, Azji i Afryce. W Europie są one szczególnie rozpowszechnione i można je znaleźć w lasach, na wrzosowiskach, a nawet w miastach. Unikają gęstych lasów, a zamiast tego wolą grzęznąć na wierzchołkach drzew, skąd mają dobry widok na ziemię pod nimi. W Afryce zamieszkują sawanny, lasy, a nawet pustynie, natomiast w Azji preferują obszary górskie do 4500 metrów nad poziomem morza.


Myszołowy to stosunkowo szeroko rozpowszechnione ptaki, które można spotkać w Europie, Azji i Afryce. Mają długie, szerokie rozpiętości skrzydeł i mają tendencję do grzęzawisk na wierzchołkach drzew, gdzie mają dobry widok na ziemię pod nimi. Chociaż istnieje wiele różnych gatunków myszołowów, wszystkie one mają pewne wspólne cechy, takie jak żółte oczy i ciemnobrązowe upierzenie.

Avatar photo

Justyna Niemiec

Pisać kocha od zawsze. Już na wczesnych etapach edukacji zdobywała wyróżnienia za swoje artykuły do gazetki szkolnej. W liceum miała swój debiut w gazecie regionalnej. Jest z nami, bo tak jak i My kocha zwierzęta i pisanie o nich. Prywatnie matka 2 dzieci wieku 10 i 13 lat. Lubi kolarstwo i długie spacery. Ma charakter prawdziwej wojowniczki. Coś jest do zrobienia? Bieżmy się do roboty!