Dzikie zwierzęta o słodkim wyglądzie – niektóre Cię zaskoczą!
Dzikie zwierzęta kojarzą się dość często z potencjalnym niebezpieczeństwem dla człowieka. Oczywiście nie bez przyczyny, wiele z nich bowiem stanowi istotne zagrożenie nawet dla dorosłej osoby. Zdarzają się jednak dzikie zwierzęta, które wręcz zachwycają swoim słodkim wyglądem, przez co przed ich wybiegami w ogrodach zoologicznych ustawiają się kolejki. Oto przykłady dzikich zwierząt o niezwykle przyjaznej aparycji.
Dzikie zwierzęta o słodkim wyglądzie
Dziobak australijski – egzotyczny ssak, który prezentuje się wprost jak wymysł twórcy serii Pokemon, zachwyca dzieci i dorosłych. Wydatny, ciemny dziób w połączeniu z aksamitną sierścią sprawiają, że zwierzę wygląda jak pluszak, a nie współczesny gatunek wodnego stworzenia. Nie wolno jednak dać się zwieść poczciwemu wyglądowi – dziobak australijski to jadowite zwierzę, więc najlepiej trzymać się od niego na bezpieczną odległość.
Myszojeleń – ten ssak przez lata uchodził za kryptydę, a naukowcy spodziewali się jego istnienia, jednak nie do końca mogli je udowodnić. Myszojeleń ma rozczulający wygląd – nieco krępa sylwetka, chude nóżki w połączeniu z głową myszki stwarzają absolutnie rozbrajające wrażenie. I choć myszojeleń nie występuje w zoo w Polsce, można podziwiać jego kuzynów, czyli kanczyle jawajskie, które są mieszkańcami warszawskiego ogrodu zoologicznego.
Szop pracz – to dzikie zwierzę tak przyciąga ludzi swoim sympatycznym wyglądem, że w Polsce otwierane są hodowle tego gatunku. Ale uwaga – nie każdy może otworzyć hodowlę szopa pracza w Polsce. Potrzebne jest do tego specjalne pozwolenie, zupełnie jak w przypadku hodowli jenotów. Czym szop pracz przyciąga sympatię ludzi? Przede wszystkim swoim niewinnym spojrzeniem i puszystym futrem, przez co wygląda jak maskotka.
Chomik europejski – największy gatunek chomika znany jest ze swojego bojowego usposobienia. Bez trudu jest w stanie stawić czoła dużo większemu przeciwnikowi – przybiera wówczas pozycję stójki i wydyma policzki by wystraszyć napastnika. Przez to wygląda jak postać z bajki o zwierzakach, które poznały tajniki kung-fu. Chomik europejski zachwyci wielbicieli gryzoni, np. świnek morskich, ponieważ jest do nich bardzo podobny.
Burunduk syberyjski – urocza, pasiasta wiewiórka do 2016 roku mogła być hodowana w Polsce. Obecnie jej hodowla jest już zakazana na terenie Unii Europejskiej, ponieważ burunduk syberyjski został uznany za inwazyjny dla środowiska naturalnego naszego kontynentu. W celu zachowania równowagi ekosystemu zabroniono wwożenia burunduków do UE. W dalszym ciągu są jednak zwierzętami, które aż chciałoby się przytulić.
Surykatka szara – nieduży, bardzo popularny ssak z Afryki, który został rozsławiony na cały świat dzięki serialowi przyrodniczemu „Rezydencja surykatek”. Surykatka była też jedną z postaci w słynnej bajce Disneya „Król Lew” – wygadany i przebojowy Timon to właśnie przedstawiciel tego gatunku. Nic więc dziwnego, że surykatki są uwielbiane przez dorosłych i dzieci.
Wombat – jest to małe zwierzę, które jest grube i silne. Ssak ten ma od 80 do 129 cm długości i waży od 14,5 do 36,29 kg. Wombat domowy, bo tak nazywamy oswojonego wombata nadaje się do hodowli i życia z człowiekiem. Torbacza to inteligentne zwierzęta przez co łatwo dają się oswoić.
A Ty które dzikie zwierzęta uważasz za szczególnie słodkie? Jeśli zainteresował Cię ten tekst, sprawdź również najdziwniejsze zwierzęta świata, które są tematem innego naszego artykułu.

Pisać kocha od zawsze. Już na wczesnych etapach edukacji zdobywała wyróżnienia za swoje artykuły do gazetki szkolnej. W liceum miała swój debiut w gazecie regionalnej. Jest z nami, bo tak jak i My kocha zwierzęta i pisanie o nich. Prywatnie matka 2 dzieci wieku 10 i 13 lat. Lubi kolarstwo i długie spacery. Ma charakter prawdziwej wojowniczki. Coś jest do zrobienia? Bieżmy się do roboty!